+90-850-939 74 14 destek@e-ptt.gov.tr
+90-850-939 74 14 destek@e-ptt.gov.tr
Sorunsuz ve Hızlı
Tam Entegrasyon
Verimli ve Tasarruflu
e-Fatura Çözümü
7/24 Kesintisiz
Kurumsal Destek
Sizi Arayalım

e-Bilet Nedir ?

e-Bilet; etkinliklerde ve kara, deniz, hava yolu yolcu taşımacılığında kağıt biletin yerine geçen uygulamadır.  Üzerinde mali mühür bulunan bu elektronik belge, doğrulamaya, görüntülemeye, istenen işlenebilir veri formatını taşımaya ve kağıt baskı almaya olanak sağlar. E-ptt, e-Bilet süreçlerini, ERP sistemleri ile entegre bir şekilde otomatik olarak gerçekleştirir.

Operasyonel Maliyetlerde Azalma

Kağıt bilet tedarik, depolama ve gönderim maliyeti ortadan kalkar. Sarf malzeme tüketimi azalır. Kaynak israfını ve bilet prosedürlerindeki giderleri azaltır.

Hızlı ve Hatasız Bilet Gönderimi

Bileti işleyen personele ihtiyaç kalmaz ve işleme sırasındaki hatalar ortadan kalkar.

Geliştirilmiş Güvenlik

Veri merkezinin sahip olduğu üst düzey güvenlik standartları ile e-bilet verileriniz için geliştirilmiş güvenlik sağlar.

Arşivleme

Kağıt biletlerin saklanma zorunluluğu olan 2. nüshaları E-Ptt güvencesiyle 10 yıl arşivlenir*. Arşivleme işlemleri kolayca yapılır ve ihtiyaç halinde arşiv bileti anında görüntülenir.
*Hizmet alındığı sürece geçerlidir.

Otomatik Yasal Bildirim

e-Bilet uygulaması ile Gelir İdaresi Başkanlığı’na yapılması zorunlu yasal bildirim süreci otomatikleşir.

Kullanıcı Dostu Arayüz

Kullanıcı dostu arayüzü ile ilk kullanımdan itibaren sisteme kolayca adapte olmanızı sağlar. Fonksiyonel alt yapısı sayesinde çoklu bilet şablonu oluşturabilir, gelen biletlerinizin ve giden bilet raporlarınızın durumu hakkında gerçek zamanlı bilgi edinebilirsiniz.

Entegrasyon

E-Ptt, ERP sistemleri ile tam entegrasyon sağlayarak e-Bilet süreçlerinin hızlı ve otomatik şekilde ilerlemesini mümkün kılar**.
**Entegrasyon çalışması yapılmasını gerektirir.

7/24 Müşteri Desteği

Müşteri temsilcilerimiz tüm sorularınız için sizlere 7/24 hizmet verir.

Hızlı Teklif Alın