destek@e-ptt.gov.tr
destek@e-ptt.gov.tr
Sorunsuz ve Hızlı
Tam Entegrasyon
Verimli ve Tasarruflu
e-Fatura Çözümü
7/24 Kesintisiz
Kurumsal Destek

PTT ve Marmara Üniversitesi Arasında e-Fatura Protokolü İmzalandı

> Basın Odası > PTT ve Marmara Üniversitesi Arasında e-Fatura Protokolü İmzalandı

e-PTT markası ile e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter, e-İrsaliye, e-Bilet ve e-Makbuz uygulamalarını kapsayan e-Dönüşüm hizmetleri vermeye başlayan Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT), Marmara Üniversitesi ile e-Fatura protokolü imzaladı.

Marmara Üniversitesi Sultanahmet Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen protokole; PTT e-Ticaret Daire Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Settar Ulu, e-PTT İcra Kurulu Üyesi Yunus Emre Şahiner, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Çelen, İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Dr. Önder Bayır ve Döner Sermaye İşletme Müdürü Ayliz Demir katıldı. 12 Nisan Cuma günü gerçekleştirilen protokol, PTT e-Ticaret Daire Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Settar Ulu ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Çelen tarafından imzalandı.

PTT e-Ticaret Daire Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Settar Ulu imzalanan protokol hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Bu imzalar bizim için gurur vericidir. Dijital dönüşüme ayak uydurmamız gereken bu çağda önemli bir adım atıyoruz. Marmara Üniversitesi bu konuda öncü üniversite olmuştur.”

Protokolün imzalanmasının ardından Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Çelen ise açıklamalarında şu ifadeye yer verdi:

“Biz PTT’yi kendimiz gibi görüyoruz. Olası iş birlikleri bizi mutlu edecektir.”

Protokol sonunda Settar Ulu, Prof. Dr. Mustafa Çelen’e PTT Genel Müdürlüğü Damga ve Mühürler Kataloğu’nu hediye etti.

Marmara Üniversitesi ile PTT arasında gerçekleştirilen bu iş birliği ile Marmara Üniversitesi’nin e-Dönüşüm’ün bir parçası olma hedefiyle e-Fatura kullanımında önemli avantajlar sağlaması hedefleniyor.