destek@e-ptt.gov.tr
destek@e-ptt.gov.tr
Sorunsuz ve Hızlı
Tam Entegrasyon
Verimli ve Tasarruflu
e-Fatura Çözümü
7/24 Kesintisiz
Kurumsal Destek

PTT ve SaSaD e-Dönüşüm’e Destek İçin İş Birliği Gerçekleştirdi

> Basın Odası > PTT ve SaSaD e-Dönüşüm’e Destek İçin İş Birliği Gerçekleştirdi

e-PTT markası ile e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter, e-İrsaliye, e-Bilet, e-Serbest Meslek Makbuzu ve e-Müstahsil Makbuzu uygulamalarını kapsayan e-Dönüşüm hizmetleri vermeye başlayan Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT), 21 Mart Perşembe günü PTT Ulus Pul Müzesi’nde gerçekleştirdiği törende Savunma ve Havacılık Sanayii İmalatçılar Derneği (SaSaD) ile iş birliği başlattığını duyurdu.

PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik ve SaSaD Yönetim Kurulu Başkanı Öner Tekin’in katılımlarıyla gerçekleşen törende, iş birliği kapsamında hazırlanan protokol imzalandı. SaSaD’a bağlı 195 üyenin de bulunduğu törenin ardından, e-PTT’nin e-Dönüşüm uygulamaları hakkında detaylı bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Bu iş birliğinin; ortak aklın birleşmesi ve güç birliğinin arttırılmasıyla ülkeye değer katacağını belirten Bozgeyik şu ifadeleri kullandı:

“Kurum olarak, millî hassasiyetlerimiz dolayısıyla; vatanımızı korumak, ordumuzu güçlendirmek, ulusal güvenliğimizi sağlamak, ülkemize yönelik tehdit ve tehlikelere karşı caydırıcı tedbirler almak ve milletimizin emniyetini temin etmek üzere faaliyet gösteren kurumlara destek vermeyi, yardım etmeyi ve bu kurumların işlerini kolaylaştırmayı öncelikli mesuliyetlerimiz arasında saymaktayız. Sanayinin ilerlemesinin ötesinde savunmasında da önemli rol oynayacak bir iş birliğine imza atıyoruz. Özellikle ihracat ve lojistik konusunda teknolojik iş birliğimizin çalışmaları sonucunda ülkemize yüksek katkı değer üreteceğiz. Bu iş birliğinde emeği olan herkese teşekkür ediyorum.”

SaSaD Yönetim Kurulu Başkanı Öner Tekin ise açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Özenle hazırlanmış bu protokol için PTT’ye çok teşekkür ediyorum. Yapılan bu iş birliği ekonomik değil, stratejik bir iş birliğidir. Anlamı ve değeri çok büyük. Stratejik bir sektörde olan bizler için yerli imkânlarla yapılmış yazılımlarla bir kamu kuruluşunun himayesinde olmamız çok önemli. Bu anlamda, PTT ile SaSaD arasında gerçekleştirilen bu iş birliğinin, SaSaD üye kuruluşlarının kurumsal hedeflerini daha da iyi bir konuma taşıması hedefleniyor.”

SaSaD’a bağlı üyelerin sahip oldukları işletmelere özel indirimler ve çeşitli ticari avantajlar sunan iş birliği, işletmelerin e-Dönüşüm uygulamalarına geçişini kolaylaştırmayı hedefliyor. PTT ve SaSaD arasında gerçekleştirilen bu iş birliği; aynı zamanda e-Dönüşüm uygulamalarının iş hayatında sağladığı birçok kolaylığı da beraberinde getiriyor. Söz konusu e-Dönüşüm hizmetleriyle iş akışının kâğıt kullanımı gerektirmeden tümüyle elektronik ortama aktarılmasıyla zaman ve maliyet tasarrufu, çevre dostu olma, güvenlik ve gizlilik gibi oldukça önemli avantajlar sunuluyor. e-PTT e-Dönüşüm uygulamalarının, özellikle SaSaD gibi veri güvenliğini ve gizliliği ön planda tutan tüm kuruluşlar için elektronik ortamda tutulan verilerin korunması adına sağladığı alt yapı büyük bir güvence sağlıyor. Bu noktada, sunduğu tüm e-Dönüşüm hizmetlerinde üst düzey güvenlik hassasiyetini benimseyen PTT ile SaSaD arasında gerçekleştirilen bu iş birliğinin; e-Dönüşüm’ün bir parçası olma yolunda 195 üyenin temsil ettiği işletmeler için oldukça önemli avantajlar sağlaması bekleniyor.